این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد
 
  سخنرانان کلیدی کنفرانس
                      
   مهندس عباسعلی جعفری نسب  مهندس حمید شریف رازی   مهندس حسن منتظر تربتی       مهندس سعید توکلی
• ...
  معرفی کنفرانس
 جمهوري اسلامي ايران هم اکنون داراي طولاني‌ترين شبكه خطوط لوله نفت و گاز در منطقه خاورميانه و آسیای مرکزی مي‌باشد. از سویی طرح‌هاي در دست طراحي و اجراي خط لوله در ايران (خطوط اصلي انتقال گاز و خطوط متعدد انتقال نفت خام و فرآورده‌هاي نفتي) جمهوري اسلامي ايران را به مهد صنعت لوله‌سازي و اجراي طرح‌هاي خط انتقال نفت و گاز در منطقه و يكي از مهم‌ترين بازارهای دنيا تبديل كرده است.

این صنعت طی سالهای اخیر شاهد تحولات گوناگون فناوری و علمی در کلیه حوزه ها از جمله ساخت لوله، ایستگاه ها، تلمبه‌خانه‌ها، بهره‌برداری، نگهداری و تعمیرات و  به ویژه در چهارچوب مفاهیمی همچون مدیریت یکپارچه خطوط لوله بوده که در این کنفرانس به بررسی آخرین دستاوردها، یافته‌ها و توانمندی‌ها در کلیه محورهای مرتبط با صنعت خط لوله پرداخته می شود.

اميد است برگزاري این کنفرانس بین المللی که با حضور بیش از 1000 نفر از مدیران و کارشناسان برجسته داخلی و خارجی، انجمن ها و موسسات علمی پژوهشی ایرانی و بین المللی برگزار می‌گردد، سهمي به سزا در ارزیابی شرایط موجود و پیش­رو، شناساندن توانمندي­ها و تبیین راهکارهای اعتلای صنعت خطوط انتقال نفت و گاز ایفا نماید.
  محورهای کنفرانس
  • مدیریت خطوط لوله نفت و گاز
  • حفاظت، مانيتورينگ و كنترل خوردگي
  • طراحي و اجرای خطوط لوله نفت و گاز
  • جوشکاری
  • ساخت لوله
  • بهره‌برداري، نگهداري و تعميرات خطوط لوله
  • خطوط لوله دریایی


 

یک مقام مسئول در شرکت ملی صنایع پتروشیمی: رعایت حداکثری اصول ایمنی در طراحی خطوط لوله اتیلن
قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران در طرح ایمنی و توسعه خط لوله اتیلن غرب کشور گفت: با انجام اقدامات اولیه ایمنی، تا فردا جریان خط لوله اتیلن غرب برای تولیدات پلیمری وارد مدار می شود. عبدالحسین بیات، با بیان این مطلب افزود: طراحی لوله های اتیلن به گونه ای است که حداکثر ایمنی فراهم است و در هر ١٥ تا ٢٠ کیلومتر ایستگاه ایمنی قطع شیر دارد که به طور اتوماتیک در صورت بروز هرگونه حادثه ای جریان اتیلن را قطع می کند.
1395/06/14 ادامه مطلب


به همت پژوهشگاه صنعت نفت نخستین خط لوله کامپوزیتی انتقال نفت در کشور به بهره برداری رسید
نخستین خط لوله کامپوزیتی انتقال نفت خام در کشور، به همت پژوهشگاه صنعت نفت در منطقه مارون استان خوزستان به بهره برداری رسید. منصور بزمی، رئیس پردیس پایین دستی پژوهشگاه صنعت نفت، در این زمینه گفت: پژوهشگاه با کارفرمایی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و با ابداع فرمولاسیون ساخت خط لوله کامپوزیتی انتقال نفت خام و تست و بهره برداری از این خط لوله، گام بزرگی در مسیر حذف هزینه های خوردگی خطوط لوله برداشته است.
1395/06/14 ادامه مطلب


تعویض سالانه ۲۰۰ کیلومتر از خطوط لوله فرسوده نفت
مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران از تعویض سالانه ۲۰۰ کیلومتر خطوط لوله نفت در کشور خبرداد. عباسعلی جعفری نسب در حاشیه جلسه هم اندیشی مدیران خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمال شرق در گفتگو با خبرنگار شانا با اشاره به عمر بالای خطوط لوله گفت: شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت با انجام پیگرانی هوشمند و اطلاع از وضع خطوط انتقال نفت و فرآورده های نفتی، سالانه اقدام به تعویض ۲۰۰ کیلومتر از خطوط فرسوده می کند.
1395/05/30 ادامه مطلب


رئیس بازرسی فنی نفت و گاز غرب خبر داد:
اجرای توپکرانی هوشمند روی خط لوله انتقال گاز تنگ بیجار عملیات توپکرانی هوشمند بر روی خط لوله زیرزمینی ١٨ اینچ انتقال گاز از واحد جمع آوری تنگ بیجار (TCF) تا واحد تفکیک (ISF) مجاور پالایشگاه گاز ایلام با موفقیت اجرا شد
1395/05/30 ادامه مطلب


بکارگیری روشی نو برای بازرسی فنی خطوط لوله نفت
رئیس واحد بازرسی فنی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه جنوب شرق، از تهیه نقشه‌های ایزومتریک و ضخامت‌سنجی نقاط حساس کلیه منیفولدهای روکار منطقه خلیج‌ فارس خبرداد. مجید اسدنیا با بیان این مطلب گفت: در راستای پایش وضع ضخامت منیفولدها، در ابتدا نقشه‌های ایزومتریک برای ثبت نگهداری ضخامتها تهیه شد.
1395/05/24 ادامه مطلب


خطوط لوله زیردریایی پایانه های نفتی بررسی می شوند
مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران از بررسی و بازرسی همه خطوط لوله زیردریایی این شرکت برای رفع هر مشکل احتمالی در سال ٩٥ خبر داد. سید پیروز موسوی با بیان این مطلب گفت: بررسی خطوط لوله زیر دریایی شرکت پایانه های نفتی ایران در ٢ سطح داخل و خارج انجام می شود. وی افزود: به همین منظور یک زنجیره از پروژه های متعدد تعریف و نقاط بحرانی خطوط لوله زیر دریایی شناسایی شده است. موسوی با بیان این که پروژه یاد شده از آب شستگیها آغاز شده است، اعلام کرد: هم اکنون رفع آب شستگیها را در بررسی سطح خارجی لوله در نظر داریم.
1395/05/24 ادامه مطلب


تعمیر بخش آسیب دیده خط لوله اتیلن غرب آغاز شد
مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به آغاز تعمیرات خط لوله اتیلن غرب از بررسی دلیل حادثه آتش سوزی پس از به سرویس آمدن کامل این خط خبر داد. علیمحمد بساق زاده در گفتگو با خبرنگار شانا با بیان این مطلب گفت: پیش بینی می شود خوراک مجتمع های واقع در مسیر خط لوله اتیلن غرب بزودی پس از تعمیر و راه اندازی، به طور کامل تامین شود.
1395/05/03 ادامه مطلب


توپکرانی هوشمند خط لوله گاز بی بی حکیمه گچساران
مدیرعملیات شرکت بهره برداری نفت و گاز گچسارن از اجرای ٤٠ کیلومتر توپکرانی هوشمند خط لوله ١٠ اینچ خروجی ایستگاه بی بی حکیمه-١ برای نخستین بار خبرداد. سید فاخر موسوی با بیان این مطلب گفت: با هدف شناسایی و عیب یابی نقاط متعدد خوردگی وجلوگیری از بروز هرگونه حادثه ، عملیات توپکرانی هوشمند خط لوله گاز ١٠ خروجی ایستگاه بی بی حکیمه برای نخستین بار انجام شد. موسوی با بیان اینکه این توپکرانی با موفقیت کامل در سریع ترین زمان ممکن صورت گرفته است، افزود : توپکرانی هوشمند در صنعت نفت به منظور تمیز کردن شریانهای انتقال از رسوبات ...
1395/05/03 ادامه مطلب


برای نخستین بار در کشور نخستین خطوط لوله کامپوزیتی انتقال نفت در مناطق نفتخیز جنوب استفاده شد
مدیر مهندسی و ساختمان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از استفاده موفقیت آمیز از خطوط لوله کامپوزیتی برای انتقال نفت خام در این شرکت برای نخستین بار در کشور خبر داد. حمید راکی با بیان این که طرح انتقال مواد هیدروکربوری از طریق لوله های کامپوزیتی همسو با بومی سازی فناوری های مورد نیاز صنعت نفت به اجرا درآمده است، گفت: این طرح در مدت زمان ٢٠ ماه و در قالب E.P.C و با اعتبار ی بالغ بر ٨٨ میلیارد ریال عملیاتی شده است. وی افزود: این طرح آزمایشی با همکاری ستودنی پژوهشگاه صنعت نفت ...
1395/05/03 ادامه مطلب


ساخت ٢٥٦٠ کیلومتر خط لوله انتقال نفت و گاز در مناطق نفت خیز جنوب
در سال گذشته، ٢ هزار و ٥٦٠ کیلومتر خط لوله جریانی انتقال نفت و گاز در گستره عملیاتی ا شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب احداث شد.
1395/04/19 ادامه مطلب


اجرای عملیات توپک رانی هوشمند در شرکت آغاجاری
شرکت آغاجاری در راستای حفظ و نگهداری خطوط لوله جریانی نفت و گاز، عملیات توپک رانی هوشمند را انجام داد. منوچهر آرزومند، مدیر عملیات شرکت آغاجاری با اعلام این خبر اظهار کرد: اجرای عملیات توپک رانی هوشمند با هدف بازرسی، تشخیص، تعیین میزان خوردگی ها و تشخیص معایب احتمالی در خطوط لوله با هدف تعمیر خط مورد استفاده قرار می گیرد.
1395/04/19 ادامه مطلب


فراخوان ثبت نام
سامانه آنلاین ثبت نام در هفتمین کنفرانس بین المللی لوله و خطوط انتقال نفت و گاز آغاز به کار کرد. به گزارش دبیرخانه دائمی کنفرانس پژوهشگران می توانند با ثبت نام در این کنفرانس و شرکت در بخش های متفاوت آن...
1395/03/23 ادامه مطلب


فراخوان ارسال مقاله
فراخوان ارسال مقاله، مورد کاوی در " هفتمین کنفرانس بین المللی لوله و خطوط انتقال نفت و گاز"
1395/03/23 ادامه مطلب


لزوم توجه به نوسازی خطوط لوله انتقال نفت
مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، خواستار توجه جدی به نوسازی و بازسازی خطوط لوله قدیمی انتقال نفت‌خام و فرآورده‌های نفتی شد.
1395/03/19 ادامه مطلب


تاریخ های مهم
برگزاری همایش     20 و 21 آذر
مهلت ارسال چکیده   15 / 8 / 95
مهلت ارسال اصل مقالات   17 / 8 / 95
دبیرخانه کنفرانس

چهارشنبه 09 فروردين ماه 1396

تا همایش ...

0-1
برگزار کنندگان
حامیان
حامیان معنوی
حامیان رسانه ای

پوستر کنفرانس